Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Lietuvos palikti nenorėjom“
Birželio 10 d. vyko Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Lietuvos palikti nenorėjom“. Minėjimas vyko Skaudvilės krašto muziejuje.
Kaip ir kasmet, ši prasminga diena subūrė žmones prisiminti skaudžias tremtinių istorijas ir pagerbti jų atminimą. Simboliškai uždegėme žvakutes prie Skaudvilės memorialo, skirto rezistencijos aukoms atminti. Renginio metu skambėjo prasmingos dainos, kvietusios susimąstyti apie mūsų tautos išgyvenimus, stiprybę ir viltį.
Minėjime dalyvavo Tauragės r. „Karšuvos“ mokyklos mokiniai kartu su specialiosiomis pedagogėmis Jūrate Rašinskiene ir Rolanda Lukošiene.
Spec. pedagogė Rolanda Lukošienė

Baigėme tarptautinį eTwinning projektą
Tauragės r. „Karšuvos“ mokyklos 5–6–7 klasės mokiniai kartu su mokytoja Lineta Ivanauskiene sėkmingai baigė tarptautinį eTwinning projektą
„I Learn and Create with My Senses: Listen, Touch, Do, Say“.
Projekto metu mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, kurios padėjo pažinti pasaulį pasitelkiant pojūčius – klausą, lytėjimą, skonį, regą ir praktinę veiklą. Jie atliko kūrybines užduotis, tyrinėjo aplinką, mokėsi atpažinti emocijas, bendradarbiauti ir bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių.
Dalyvaudami projekte mokiniai lavino socialinius, komunikavimo ir pažinimo gebėjimus, stiprino pasitikėjimą savimi bei mokėsi per praktinę patirtį. Įvairios veiklos skatino smalsumą, aktyvų dalyvavimą ir kūrybiškumą.
Pasibaigus projektui dalyviai buvo apdovanoti tarptautiniais dalyvavimo sertifikatais.
Dėkojame projekto organizatoriams ir partneriams už prasmingą bendradarbiavimą bei galimybę mokiniams mokytis įdomioje ir tarptautinėje aplinkoje.
Mokytoja Lineta Ivanauskienė

„Vasara kviečia, atostogos laukia“
„Karšuvos“ mokykloje jaukiai ir pakiliai praėjo mokslo metų užbaigimo šventė „Vasara kviečia, atostogos laukia“.
Visus susirinkusius pasveikino direktorius ir pavaduotoja, linkėdami gražios vasaros ir įkvėpimo naujiems metams. Scenoje skambėjo vaikų ir mokytojų dainos, šokėjai atliko ritminį šokį, o jaunieji aktoriai parodė smagų spektaklį. Mokiniai buvo apdovanoti už gerą elgesį, puikų lankomumą, pastangas pamokose ir dalyvavimą konkursuose.
Šventę užbaigė visų kartu sudainuota bendra daina, sukūrusi bendrystės ir džiaugsmo akimirką.

Respublikinė konferencija–festivalis „Saulės vaikai“
Mūsų mokyklos mokiniai vyko į Jurbarko r. Smalininkų technologijų ir verslo mokyklą, kur dalyvavo respublikinėje konferencijoje–festivalyje „Saulės vaikai“. Šis renginys subūrė įvairių ugdymo įstaigų mokinius ir pedagogus bendrai kūrybinei veiklai, bendravimui bei gerosios patirties sklaidai.
Festivalio metu mokiniai turėjo puikią galimybę įvairiomis teatro raiškos priemonėmis, pasitelkdami judesį, muziką ir vaidybą, atskleisti savo gebėjimus, kūrybiškumą bei talentus. Vaidindami jie galėjo pasijusti reikšmingais, tikrais teatro aktoriais, patirti scenos jaudulį ir kūrybos džiaugsmą. Muzikinio teatro artistai žiūrovams parodė spektaklį „Buratinas“ (muzikinio teatro vadovė Rolanda Lukošienė). Šokio studijos „KAkadu“ kolektyvas padovanojo nuotaikingą, linksmą ritminį šokį, už kurį buvo apdovanoti gausiais žiūrovų plojimais (šokio studijos vadovė Rasa Gerulienė). Šiais metais į festivalį atvežėme ir gražią darbų parodą, kuria džiaugėsi festivalio dalyviai ( NŠ būrelio „Karpiniai“ vadovė Ingrida Račiūnienė).
Stebėdami kitų kolektyvų pasirodymus mokiniai plėtė savo akiratį, mokėsi vertinti meninę raišką, džiaugėsi bendraamžių pasiekimais ir negailėjo šiltų aplodismentų. Festivalis tapo puikia galimybe ne tik parodyti savo gebėjimus, bet ir pasisemti naujų idėjų bei įkvėpimo.
Išvykos metu stiprėjo mokinių prisitaikymo prie naujos aplinkos gebėjimai, plėtėsi pasaulio pažinimas, gerėjo emocinė ir psichologinė savijauta. Dalyvavimas bendrose veiklose skatino labiau pasitikėti savo jėgomis, ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, suteikė galimybę užmegzti naujų pažinčių su bendraamžiais ir suaugusiaisiais.
Respublikinė konferencija–festivalis „Saulės vaikai“ paliko daug gražių įspūdžių ir teigiamų emocijų, įkvėpė mokinius drąsiau reikšti save, tikėti savo galimybėmis ir džiaugtis kūrybiniu procesu. Tai buvo prasminga ir vertinga patirtis, kuri dar ilgai išliks dalyvių atmintyje.
Džiaugiamės turėję galimybę dalyvauti šiame prasmingame renginyje ir parsivežti ne tik naujų patirčių, bet ir daug šiltų emocijų bei gražių prisiminimų.
Spec. pedagogės Rolanda Lukošienė ir Ingrida Račiūnienė

Spalvose prabundantis pavasaris
Šių metų balandžio–gegužės mėnesiais jaunuosius kūrėjus iš viso pasaulio sujungė bendras tikslas – menine kalba užfiksuoti gamtos grožį ir išreikšti pagarbą aplinkai. Tauragės r. „Karšuvos“ mokyklos organizuotas ir jau tradiciniu tapęs tarptautinis vaikų piešinių projektas-paroda „Pavasario šypsnis“ šiemet sulaukė kūrybinių darbų iš 17 Lietuvos ir užsienio ugdymo įstaigų. Jis tapo ne tik platforma laisvai saviraiškai, bet ir svarbia erdve ekologinėms idėjoms skleisti.
Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – ugdyti vaikų estetinį pajaustį, skatinti kūrybinį džiaugsmą ir, svarbiausia, mokyti tausoti bei saugoti gamtą. Šių metų tema dalyvius pakvietė ne tik pasidžiaugti pavasario šviesa, bet ir susimąstyti apie mūsų planetos trapumą. Piešdami atgyjančią gamtą, vaikai mokėsi pastebėti jos jautrumą ir suprasti, kodėl privalome ją globoti.
Jaunieji menininkai drąsiai eksperimentavo ir savo darbuose naudojo pačias įvairiausias technikas: spalvingą ir ekspresyvią akvarelę, detalią grafiką ir tušą, švelnią pastelę, drąsius mišrios technikos bei koliažo sprendimus.
Parodoje savo darbus pristatė įvairaus amžiaus kūrėjai. Kiekvienas piešinys tapo nuoširdžiu vaiko žingsniu link tvaresnio pasaulio. Buvo nuostabu stebėti, kaip vaikai per meną išreiškia rūpestį aplinka: vieni vaizdavo žydinčias pievas, kiti – gyvūnų saugumą, paukščių sugrįžimą ar švarią aplinką.
Visi tarptautinio projekto „Pavasario šypsnis“ darbai yra viešai prieinami virtualioje galerijoje, esančioje oficialioje Tauragės r. „Karšuvos“ mokyklos interneto svetainėje. Tai leidžia jaunųjų talentų žaliąją žinutę išgirsti ir pamatyti žiūrovams iš bet kurio pasaulio kampelio.
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams, jų tėveliams bei mokytojams, padėjusiems vaikams ne tik atverti duris į magišką meno pasaulį, bet ir ištiesti ranką gamtai.
Mokytojos: Rima Čerauskienė, Lineta Ivanauskienė, Ingrida Račiūnienė
Džiaugsmo ir tikėjimo šventė mūsų mokyklos bendruomenėje
Gegužės mėnuo mūsų mokyklos bendruomenei tapo ypatingu dvasinio augimo ir tikėjimo stiprinimo laiku. Šį pavasarį keletas mokinių priėmė Krikšto Sakramentą, o net 10 mokinių pirmą kartą priėmė Pirmosios Komunijos Sakramentą Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje.
Krikštas – tai pirmasis ir labai svarbus žingsnis žmogaus tikėjimo kelyje. Džiaugiamės mokiniais ir jų šeimomis, kurie atsivėrė Dievo meilei ir tapo pilnateisiais Bažnyčios bendruomenės nariais. Ši šventė buvo kupina susikaupimo, maldos ir nuoširdžių emocijų.
Ne mažiau reikšminga buvo ir Pirmosios Šventosios Komunijos šventė. Dešimt mokinių, ilgai ruošęsi tikybos pamokose bei lankę bažnyčią, pirmą kartą priėmė Eucharistijos Sakramentą. Vaikai su džiaugsmu ir pagarba priėmė Jėzų į savo širdis. Tai ypatinga diena ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, artimiesiems bei visai bendruomenei.
Nuoširdžiai dėkojame tėveliams, parapijos kunigui ir visiems, prisidėjusiems prie vaikų pasiruošimo šiems svarbiems sakramentams. Tegul tikėjimo šviesa lydi vaikus jų gyvenimo kelyje, stiprina meilę, gerumą ir artumą Dievui.
Tikybos mokytoja Virginija Laugalienė

Dovanos...
2026-05-21 d. TGW Lietuva, TGW Limited filialo atstovai lankėsi mūsų mokykloje. Atvyko su išskirtinėmis dovanomis.
2025 m. kalėdiniu laikotarpiu TGW Lietuvos komanda susivienijo bendram tikslui – padėti specialiųjų poreikių vaikams. Darbuotojų aukos, Kalėdinio vakarėlio metu surinktos lėšos bei parduota sena įmonės įranga – nešiojami kompiuteriai ir telefonai – virto dovana Tauragės rajono „Karšuvos“ mokyklos bendruomenei.
Pasitarus su mokykla, buvo nuspręsta įsigyti akustinį krėslą, kuris padeda vaikams nusiraminti, atsipalaiduoti ir lengviau susidoroti su stresu ar emociniu nerimu. Tokia priemonė ypač svarbi vaikams, kuriems gali būti sunku suprasti ar suvaldyti savo emocijas.
Akustinio krėslo įsigijimas kainavo beveik 1,5 tūkst. eurų. Nors dėl pasaulinių logistikos trikdžių jo teko laukti beveik pusmetį ilgiau nei planuota, galiausiai krėslas pasiekė mokyklą ir jau gali būti naudojamas vaikų gerovei.
Ši iniciatyva dar kartą parodė, kiek daug gali bendruomeniškumas, geranoriškumas ir noras prisidėti prie prasmingų pokyčių. Net ir nedidelės aukos, susijungusios į vieną tikslą, gali sukurti didelį ir svarbų pokytį vaikų kasdienybėje.
Nuoširdžiai dėkojame TGW Lietuva darbuotojams už bendrystę ir geranoriškumą įgyvendinant mūsų svajones...
Mokytoja Roma Januševičienė

Tarptautinis XXVIII-asis teatrų festivalis „Širdys vilčiai plaka“
Gegužės 20 dieną mokyklos muzikinio teatro kolektyvas turėjo ypatingą progą dalyvauti tarptautiniame XXVIII-ajame teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka“ – prasmingame, šilumos ir kūrybos kupiname renginyje, suburiančiame skirtingų šalių ir ugdymo įstaigų kūrybingus, drąsius bei talentingus mokinius. Šį nuostabų festivalį organizuoja Panevėžio Šviesos ugdymo centras, o spektakliai vyksta tikroje teatro scenoje – teatre „Menas“, kur kiekvienas pasirodymas įgauna ypatingą magiją.
Festivalis jau daugelį metų puoselėja teatro meną, skatina saviraišką, bendravimą ir bendradarbiavimą. Tai vieta, kur mokiniai gali drąsiai atsiskleisti, patikėti savimi ir per teatrą išreikšti savo jausmus bei mintis. Čia gimsta ne tik vaidmenys, bet ir tikra bendrystė.
Šių metų festivalyje dalyviai pristatė įvairius spektaklius, etiudus, menines kompozicijas. Kiekvienas pasirodymas buvo savitas, kupinas nuoširdumo, jautrumo ir kūrybiškumo. Scenoje atsiskleidė ne tik aktoriniai gebėjimai, bet ir širdimi perteiktos istorijos, kviečiančios susimąstyti apie žmogaus vertę, draugystę, viltį ir tikėjimą.
Festivalis suteikė galimybę ne tik parodyti savo kūrybą, bet ir pasidžiaugti kitų pasirodymais, pasisemti įkvėpimo, patirti scenos jaudulį ir bendrystės džiaugsmą. Tarptautinis kontekstas dar labiau praplėtė akiratį ir priminė, kaip svarbu suprasti, priimti ir gerbti vieniems kitus.
Mūsų mokyklos teatro kolektyvas žiūrovams dovanojo muzikinį spektaklį „Buratinas“. Kiekvienas mokinys nuoširdžiai įsijautė į savo vaidmenį, drąsiai žengė į sceną ir su džiaugsmu kūrė pasakojimą žiūrovams. Spektaklis sulaukė šiltų aplodismentų, o mokinių akyse spindėjo pasididžiavimas ir laimė.Už savo pastangas, kūrybiškumą ir nuoširdų darbą kolektyvas buvo apdovanotas.
Dalyvavimas tarptautiniame XXVIII-ajame teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka“ tapo ypatinga patirtimi, palikusia daug gražių emocijų ir prisiminimų. Tai renginys, kuris įkvepia, suartina ir primena, kad kiekvienožmogaus širdyje gyvena viltis.
Muzikinio teatro vadovė Rolanda Lukošienė

Šypsenų ir atradimų kupina kelionė į stebuklingą Vasaros šalį
Gegužės 15-ąją, minint Vaiko ir Šeimos dieną, mūsų mokyklos parke šurmuliavo džiaugsmas ir juokas. Tą dieną visi vaikai, tėveliai, seneliai ir draugai susirinko į bendrą šeimos ir vaikų olimpiadą, pavadintą „Kelionė į stebuklingą Vasaros šalį“. Prasidedant šventei visi buvo pakviesti susiburti į vieną didelę šeimą ir kartu pasitikti artėjančią vasarą.
Šventė prasidėjo nuotaikingu apšilimu ir muzikiniu pasirodymu „Aš moku!“, kurio metu vaikai kartu su tėveliais pademonstravo per metus sukauptą energiją bei įgūdžius. Kojoms ir rankoms apšilus, visi šventės dalyviai susikibo į vieną ilgą, nesibaigiantį draugystės traukinuką ir vingiuodami nukeliavo į olimpinę pievą.
Žolyne prasidėjo tikri vasaros išbandymai ir smagios misijos, kuriose komandos varžėsi ne viena prieš kitą, o veikė išvien. Žaidimo „Pienių pūkų vėjas“ metu dalyviai stengėsi iš savo kiemo išpūsti pavasarinių pienių pūkus (kamuoliukus), kuriuos reikėjo kuo greičiau permesti į kaimynų pusę. Vėliau vaikai ir tėveliai išbandė savo jėgas ir komandinį darbą statydami kartoninę atostogų tvirtovę. Poromis atsargiai nešdami kartonines dėžes ant ilgos karties, jie bendromis jėgomis konstravo įspūdingą pilį. Koks gi statybų džiaugsmas be smagaus griovimo? Naudodami didelį kamuolį, dalyviai su šypsenomis taikliai išardė savo statinį, kad galėtų žaisti iš naujo. Galiausiai, ruošiantis į pajūrį, vyko nuotaikinga estafetė, kurios metu iš dėžučių buvo ieškomi atostogoms tinkami daiktai ir pakuojami į komandos lagaminą.
Įveikus visas užduotis ir atvėrus vartus į vasarą, šventės dalyviai susikibo rankomis į patį didžiausią bendrystės ratą ir smagiai sukosi skambant dainelei. Renginio pabaigoje kiekvienas vaikas pasijuto ypatingas – už drąsą, greitį, draugiškumą ir kitus išskirtinius gebėjimus mažiesiems buvo įteikti asmeniniai herojų diplomai. Taip pat vaikams padovanotos rašytojos Nijolės Drungilaitės knygutės „Robotų sala“, kurios ilgai primins rudenį išmoktą smagų robotų šokį.
Nuoširdžiai dėkojame visoms šeimoms ir draugams už bendrystę, šypsenas bei gerą nuotaiką. Jūs įrodėte, kad esate tikri nugalėtojai.
Auklėtojai Laima Vičienė Valdemaras Beišys


„Mano saugi vasara“
Gegužės 13 dieną Tauragės „Karšuvos“ skyriuje sveikatos specialistė Laima Varanavičienė mokiniams vedė pamokas „Mano saugi vasara“, „Lavinamoji rankų motorika“. Vasarą daug judame, keliaujame, nemažai laiko praleidžiame gamtoje, prie vandens telkinių, sportuojame – todėl traumų rizika taip pat padidėja. Mokiniai susipažino su traumų profilaktika, aptarė saugaus elgesio taisykles prie vandens telkinių, kaip išvengti perkaitimo saulėje, atliko lavinamąsias rankų smulkiosios motorikos užduotis, įgytas žinias gebės pritaikyti savo gyvenime. Jaunuoliai žaisdami judriuosius žaidimus patyrė daug džiugių akimirkų.
Žingsnelis po žingsnelio–mūsų draugystės kelias
Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „Žingsnelis po žingsnelio–mūsų draugystės kelias“, kurį kartu įkūrė Tauragės r. „Karšuvos“ mokykla ir Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe.
Projekte dalyvavo 22 partneriai iš Lietuvos, Graikijos ir Turkijos. Lietuvai atstovavo Kauno Jono Laužiko mokykla, Tauragės lopšelis-darželis „Kodėlčius“ ir mūsų mokykla.
Viso projekto metu mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, kurios buvo pritaikytos pagal jų gebėjimus ir individualius poreikius. Vaikai mokėsi bendrauti, bendradarbiauti, stiprino kasdienio gyvenimo, socialinius ir kūrybinius įgūdžius. Veiklose netrūko praktinių užduočių, kūrybos, emocijų pažinimo, saugumo temų bei pažinimo apie kitų šalių kultūrą.
Projektą užbaigė bendra nuotolinė pamoka „Žingsnelis po žingsnelio–mūsų draugystės kelias“. Pamokos metu kiekvienas vaikas gamino savo pėdutę–ją apibrėžė, iškirpo ir papuošė savo šalies vėliavos spalvomis. Vėliau iš visų dalyvių pėdučių buvo sukurtas bendras draugystės takas.
Šis simbolinis takas tapo gražiu projekto ženklu, primenančiu, kad draugystė, bendrystė ir įvairūs įgūdžiai ugdomi mažais, bet labai svarbiais žingsneliais. Projektas suteikė daug teigiamų emocijų, naujų patirčių ir dar kartą parodė, kad nuoširdus bendradarbiavimas gali sujungti skirtingų šalių vaikus ir mokytojus.
Mokytojai: L. Ivanauskienė, R. Čerauskienė, T. Beišys
„Atliekų kultūra“ egzaminas
Balandžio 30 d. mokinys Irmantas Viliušis kartu su mokytoja Virginija Laugaliene dalyvavo „Atliekų kultūra“ egzamine, kuriame gilino žinias apie atliekų rūšiavimą, aplinkos tausojimą ir atsakingą vartojimą. Dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias bei sužinoti daugiau apie tvarų gyvenimo būdą.
Dalyvavimas šiame egzamine skatino sąmoningumą ir atsakomybę už švarią aplinką. Džiaugiamės įgyta patirtimi bei galimybe prisidėti prie ekologinio sąmoningumo ugdymo. Už dalyvavimą egzamine buvome apdovanoti diplomais.
Spec. pedagogė Virginija Laugalienė

Respublikinis teatrų festivalis „Saulės skraistė“
Gegužės 6 d. muzikinio teatro kolektyvas išvyko į Šiaulių „Ringuvos“ mokyklą, kur vyko XI respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių teatrų festivalis „Saulės skraistė“. Festivalyje dalyvavo teatrų kolektyvai iš Šiaulių, Kėdainių, Raseinių, Rokiškio ugdymo įstaigų, mes parodėme muzikinį spektaklį „Buratinas“.
Pažiūrėję kitų kolektyvų pasirodymus, pasisėmę naujų idėjų, apdovanoti padėkos raštu ir saldžiomis dovanomis laimingi grįžome į mokyklą.
Muzikinio teatro vadovė Rolanda Lukošienė

,,Spalvoti žodžiai mamai‘‘
Kiekvieną pavasarį, pirmąjį gegužės sekmadienį, švenčiama viena jaukiausių švenčių – Motinos diena. Tai meilės, pagarbos ir apmąstymų diena, skirta pačiam mylimiausiam žmogui – Mamai. Mama yra viskas – ji mūsų stiprybė, paguoda. Ji yra meilės, gailestingumo, užuojautos ir atlaidumo šaltinis.
Balandžio 30 dieną mūsų mokykloje vyko pažintinės - kultūrinės veiklos projektas ,,Spalvoti žodžiai Mamai“. Tai laikas, kai pamokas pakeitė spalvos, nuoširdūs pokalbiai ir kūrybinis džiaugsmas, skirtas pačiam brangiausiam žmogui.
Mūsų mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis projektinę dieną skyrė kūrybiniams ieškojimams. Kiekviena klasė virto mažomis dirbtuvėmis, kuriose gimė ne tik atvirukai ar piešiniai, bet ir nuoširdūs jausmai, sudėti į spalvų ir žodžių derinį. Kūrė menines kompozicijas, naudodami įvairias technikas, ieškojo gražiausių žodžių mamai apibūdinti. Dalinosi istorijomis apie savo mamas, močiutes ir globėjas.
Dėkojame visiems ,,Karšuvos“ mokyklos mokytojams už įkvėpimą ir mokiniams už jų atviras širdis bei spalvotus žodžius.
Mokytojos: R. Jurkšaitienė, J. Rašinskienė


Sensorinių patirčių kelionė
2026-04-30 Tauragės r. „Karšuvos“ mokiniai dalyvavo integruotoje-įtraukioje pamokoje „Sensorinių patirčių kelionė-mokomės per patyrimą ir bendrystę“ kartu su Tauragės Martyno Mažvydo mokiniais. Užsiėmimo metu mokiniai dalyvavo patyriminėje sensorinėje veikloje, kurios metu, keliaudami per simbolinį „stebuklų mišką“, išbandė įvairias sensorinio kambario galimybes. Veiklos metu buvo ugdomi dėmesio, savireguliacijos, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, skatinamas aplinkos pažinimas per pojūčius, judesį ir žaidimą. Vaikai mokėsi išbūti grupėje, laukti savo eilės, reaguoti į pasakojimą bei įsitraukti į struktūruotas veiklas, integruojant ir pažintinius elementus (Numicon). Dėkojame spec. pedagogei-logopedei Tomai Valančiūtei už bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą.
Spec. pedagogė Aušra Grigalavičė


Protmūšis
Balandžio 28 d. Tauragės r. „Karšuvos“ mokyklos komanda: Gitana Rudienė, Rasa Gerulienė, Rolanda Lukošienė, Antanas Arvasevičius, Saulius Vingis dalyvavo Skaudvilės kultūros centre vykusiame protmūšyje, kuris skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų ir kanklių metams.
Pati geriausia ir jau eilę metų atstovaujanti komanda iškovojo 1-ąją vietą. Džiaugiamės rezultatu ir dėkojame organizatoriams už puikiai praleistą laiką.
Spec. pedagogė Rolanda Lukošienė

Tarptautinė džinsų diena mokykloje
Tauragės r. „Karšuvos“ mokykla prisijungė prie Tarptautinės džinsų dienos iniciatyvos, taip išreikšdama solidarumą ir prisidėdama prie visuomenės informavimo apie seksualinio smurto problemą bei jo prevencijos svarbą.


Netradicinė literatūros pamoka
Balandžio 23 d.–pasaulinė knygų autorių ir autorinių teisių diena. Ši diena „Karšuvos“ mokyklos Skaudvilės skyriuje buvo įprasminta susitikimu su poetu Jonu Jakštaičiu–Šapeliu, kūrėju, kuris į mūsų mokyklą sugrįžta jau ne pirmą kartą. Šį kartą jis atvyko su knygų redaktoriumi Eugenijumi Šalčiu. Šis susitikimas–tai literatūros pamoka, kuri, kuri suteikė galimybę iš arti pamatyti, kaip eilėraštis tampa tiltu tarp žmogaus ir pasaulio, tarp patirties ir vaizduotės. Tai puiki proga gyvai bendrauti su kūrėju ir galimybė įsitikinti, kad literatūra nėra tik vadovėlio puslapiai, bet gyvas kvėpuojanti pokalbis.
Vaikų mylimas poetas Jonas Jakštaitis–Šapelis išleido naują, jau keturioliktą eilėraščių knygą vaikams „Nupiešė vaikučiai“. Ši knyga iliustruota įvairių Lietuvos mokyklų, tame tarpe ir mūsų mokyklos, mokinių piešiniais. Vaikams–tai didžiulis iššūkis ir įvertinimas.
Mūsų mokinukai labai laukė šio susitikimo ir paruošė keletą staigmenų. Mažieji skyrė dainą „Pasakų šalis“ (mokytoja Jorūnė Klėtkienė). Jaunieji aktoriai su mokytoja Rolanda Lukošiene paruošė trumpą inscenizaciją pagal Jono Jakštaičio–Šapelio eilėraštį „Nupiešiu“. Na, o vyresnieji mokiniai, padedami mokytojos Romos Januševičienės, skaitė eiles iš naujos knygos „Nupiešė vaikučiai“.
Knygos redaktorius Eugenijus Šaltis papasakojo mokiniams apie redaktoriaus veiklą, apie tai, kaip gimė nauja knygutė „Nupiešė vaikučiai“. Žinoma, visi nekantriai laukėme autoriaus žodžio... Poetas Jonas Jakštaitis– Šapelis–neeilinė asmenybė. Jo poezija klausytojui palieka mintį, klausimą, įkvėpimą, šilumą, net ir ašaras... Jautrus žodis nepalieka abejingų.
Dėkojame svečiams už šiltą bendravimą ir bendradarbiavimą, už saldžias dovanėles ir nuoširdžiai tariame AČIŪ už knygutes. Poezija gyvena ten, kur leidžiame jai įsižiebti.
Mokytojos: Ingrida Račiūnienė ir Jorūnė Klėtkienė

Kai raidės ir žodžiai virsta bendru nuotykiu
Balandžio 21 dieną mokykloje vyko įtrauki integruota specialiųjų ir logopedinių pratybų veikla „Skaitymo dirbtuvės“, subūrusi Tauragės r. Skaudvilės gimnazijos ir mūsų mokyklos 1–4 klasių mokinius. Šio susitikimo tikslas buvo žaismingai tobulinti vaikų skaitymo bei teksto suvokimo gebėjimus. Veiklą vedė mokytojos G. Rudienė, I. Liekienė ir A. Janušaitienė.
Susitikimo metu dalyviai įsitraukė į kūrybiškas veiklas, kurios padėjo suprasti, kad skaitymas gali būti ne tik naudingas, bet ir linksmas užsiėmimas. Eksperimentuodami su balsu, mokiniai suteikė skaitomam tekstui skirtingų spalvų, nuotaikų ir gyvybės. Daug dėmesio buvo skirta ir emociniam intelektui: vaikai lavino gebėjimą įsiklausyti į pasakojimą, pajusti herojaus nuotaikas ir jas išreikšti vaizdinėmis priemonėmis.
Įveikdami įvairias užduotis, mokiniai dirbo porose ar susibūrę į ratą, dalijosi mintimis ir drauge siekė bendro tikslo. Veiklą vainikavo diskusija, kurios metu visi kartu ieškojo būdų, kaip skaitymą paversti maloniu ir laukiamu procesu.
Tikslingos užduotys žadino vaikų smalsumą, augino pasitikėjimą savo jėgomis ir leido patirti sėkmės džiaugsmą.
Mokytoja A. Janušaitienė

Tarptautinis susitikimas „Karšuvos“ mokykloje
Balandžio 22 dieną „Karšuvos“ mokykloje lankėsi Erasmus+ projekto „Rural European Volunteers“ dalyviai iš Airijos, Italijos, Graikijos ir Lietuvos. Susitikimą organizavo Skaudvilės SAJE vadovė A. Gailienė. Vizito metu svečiai išklausė pristatymo apie „Karšuvos“ mokyklą, susipažino su jos veikla bei ugdymo ypatumais. Didelis dėmesys buvo skirtas mokinių ugdymo procesui, savanorystės svarbai ir jaunimo įsitraukimo galimybėms.
Svečiai aktyviai domėjosi mokyklos kasdienybe, uždavė klausimų apie ugdymo organizavimą, mokinių veiklas bei bendruomenės iniciatyvas. Didelį įspūdį jiems paliko mokinių kūrybiniai darbai.
Susitikimas vyko šiltoje ir jaukioje atmosferoje, kupinoje nuoširdaus bendravimo bei tarpkultūrinio pažinimo. Tokie vizitai ne tik stiprina tarptautinius ryšius, bet ir skatina bendruomeniškumą bei atvirumą naujoms patirtims.
Mokytoja Rasa Gerulienė


Kai žodžių nepakanka, prabyla spalvos ir vaškas
2026 m. balandžio 23 d. Šiaulių Medelyno progimnazijoje šurmuliavo II-oji respublikinė mokinių konferencija „Mano ypatingas pomėgis“. Šis renginys, skirtas Tarptautinei autizmo spektro sutrikimo dienai paminėti, tapo erdve, kurioje mokiniai per savo pomėgius mokėsi pasitikėjimo, bendravimo ir pozityvumo.
Tarp gausaus būrio dalyvių savo pasaulį pristatė Tauragės r. „Karšuvos“ mokyklos 9 klasės mokinė Amelija Malakauskaitė. Jos pranešimas „Dailės ir vaško kalba: kai žodžių nepakanka“ atvėrė duris į spalvingą ir jautrią kūrėjos kasdienybę.
Dailė – tai daugiau nei spalvos
Amelijos pažintis su menu prasideda nuo paprastų, bet jai itin svarbių dalykų: popieriaus prisilietimo, teptuko ar pieštuko pojūčio rankose. Dailė jai nėra tik rezultatas piešinyje – tai raminantis procesas, leidžiantis išreikšti tai, ką kartais sunku sudėti į sakinius. Salvos Amelijai yra pagrindinis įrankis rodyti savo vidinį pasaulį, kuriame popieriaus lapas tampa vieta, kur viskas galima ir niekas neriboja.
Enkaustika – vaško magija
Pati įdomiausia Amelijos pomėgio dalis – enkaustika (piešimas vašku). Ši technika reikalauja ypatingo susikaupimo: naudojant vašką, spalvas ir šiltą lygintuvą, ant popieriaus gimsta ryškios, blizgančios upės.
„Mano magija – vaškas“, – sako jaunoji kūrėja. Ją žavi ne tik vizualus vaizdas, bet ir visa juslinė patirtis:
· Kvapas: raminantis bičių vaško aromatas.
· Šiluma: gera jausti vaško tirpimą.
· Formos: stebėjimas, kaip skystas vaškas virsta kieta figūra ar raštu.
Bendrystės galia
Nors kurti Amelijai patinka pačiai, ji džiaugiasi galėdama savo darbeliais dalintis parodose ir konkursuose. Šiame kelyje ją lydi ir stiprina mokytojos, specialiosios pedagogės metodininkės Rima Čerauskienė ir Lineta Ivanauskienė. Jos yra ne tik didžiausios mokinės padėjėjos, bet ir kasdienio įkvėpimo šaltinis.
Konferencija Šiauliuose dar kartą patvirtino: kai turime ypatingą pomėgį ir mus supančių žmonių palaikymą, galime įveikti bet kokius komunikacijos barjerus.
Mokytojos: L. Ivanauskienė, R. Čerauskienė


Žaidimų diena „Judėk ir džiaukis“
Balandžio 22 d. „Karšuvos“ mokyklos Tauragės skyriaus mokiniai dalyvavo Tauragės lopšelio-darželio „Pušelė“ organizuojamoje žaidimų dienoje „Judėk ir džiaukis“. Renginio metu mokiniai išbandė įvairias žaidimų stoteles: įveikė kliūtis, lavino taiklumą, žaidė su kamuoliais, dalyvavo judriuose komandiniuose žaidimuose bei įsitraukė į kūrybines užduotis. Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, bendravo su mažaisiais dalyviais ir smagiai leido laiką. Tai buvo aktyvi, džiugi ir bendrystės kupina diena!
Mokytoja Auksuolė

Puslapis 1 iš 10






